Հունիսի 12-30-ը
Մանկավարժության կենտրոն
Մանկավարժության լաբորատորիայի ուղեցույց
Դասավանդողի գործունեության ամփոփաթերթ
2023-2024 ուսումնական տարվա աշխատանքային հայտ
Ճամբարին մանկավարժական աշխատողը մասնակցում է անհատական համակարգիչով:
Աշխատանքի ուղղություններ
- 2022-2023 ուսումնական տարվա ամփոփում
- Սովորողի 4-րդ շրջանի գնահատում (ամփոփաթերթ, զարգացման բնութագիր)
Ճամբարային գործունեության գնահատում - Դասավանդողի գնահատում, ինքնագնահատում (հաշվետվություն)
Տարեկան հաշվետու պատումներին ներկայացվող պահանջներ - Առարկայական ծրագրերի լրամշակում, համապատասխանեցում նոր չափորոշչին
Ծրագրային մշակումներ։ Կրթահամալիրի մասնաճյուղ դպրոցների, Քոլեջի զարգացման հեղինակային ծրագրերին ներկայացվող պահանջներ
Հեղինակային առարկայական ծրագրերի մշակմանը ներկայացվող պահանջներ․ - Մանկավարժական ակումբ
- Դասավանդողի 2023-2024 ուսումնական փաթեթի լրամշակում, նորացում
- Կաբինետների մաքրություն, ընդունում, հանձնում
- Սենյակների ծաղիկների տեղափոխում
- Միջավայրի ձևավորման, պարտզպուրակային նախագծեր
- Հունիսյան փառատոնային գործունեության մասնակցություն
- Սովորողների նախասիրությունների ճամբարների կազմակերպում
Կազմակերպում․
-Դասավանդողը բլոգում բացում է «Մանկավարժական ամառային ճամբար 2023»
— անհատական աշխատաժամանակ՝ շաբաթներով․ հունիսի 12-16, հունիսի 19-23, հունիսի 26-30
-Լուսաբանումներ
-Մանկավարժական ճամբարի հաշվետվություն
Հունիսի 12-16
օրացույց
Աշխատակարգ
2-4 տարեկանների ամառային պարտեզ
5-6 տարեկանների ամառային պարտեզ
Լրացուցիչ կրթության ամառային բաց ճամբար․ Անուշ Բարխուդարյան
- 9։00-9։20 -Ընդհանուր պարապմունք Արևելյան դպրոցում
ճամբարային շաբաթվա ներկայացում․ դպրոցի ղեկավար - 10։00՝ Լաբորատորիաների ղեկավարների հավաքներ
- 9։20 -11։00- կաբինետների մաքրության աշխատանքներ․ Կաբինետների, լաբորատորիաների ղեկավարներ
պարտեզապուրակային գործունեություն, միջավայրի խնամք․ Գոհար Հովհաննիսյան, երկարացված օրվա կազմակերպիչներ - 11։00-12։30 Դասավանդողի 2023-2024 ուսումնական փաթեթի լրամշակում, նորացում, առարկայական ծրագրեր
Աշխատանք փոքր խմբերով․ - 12։30-13։00- ընդմիջում
- 13։00-ից՝ ակումբներին (մարզական, քանդակ, գրական, ոսկեգործություն, ձեռագործ, պարատուն, ինժեներական ստեղծագործություն, երգչախումբ) մասնակցություն ըստ լրացված հայտի․ հայտը (լրացնել)
- 13։00-ից՝ մասնակցություն «Սեբաստացի» փառատոնային ճամբարին
14։00-ից՝ Մանկավարժական ակումբ՝ ամեն
Ընդմիջման ճաշացանկ
երկուշաբթի․ տապակած կարտոֆիլ, հաց, պանիր, վարունգ
երեքշաբթի․ հաց պանիր, վարունգ, պոմիդոր, (հյուրասիրույթյուն՝ թոք, Ասյա)
չորեքշաբթի․ կարկանդակ, թան
հինգշաբթի․ թաբուլե, հաց, պանիր
ուրբաթ․ բրնձով լցոնած պղպեղ, հաց, պանիր
Հունիսի 19-23
օրացույց
Աշխատակարգ
2-4 տարեկանների ամառային պարտեզ
5-6 տարեկանների ամառային պարտեզ
Լրացուցիչ կրթության ամառային բաց ճամբար․ Թեհմինե Հարությունյան, Անուշ Բարխուարյան
- 9։00-9։20 -ճամբարային շաբաթվա ներկայացում․ դպրոցի ղեկավար
- 9։20 -11։00- կաբինետների մաքրության աշխատանքներ․ Կաբինետների, լաբորատորիաների ղեկավարներ, մատենավարություն
պարտեզապուրակային գործունեություն, միջավայրի խնամք․ Գոհար Հովհաննիսյան, երկարացված օրվա կազմակերպիչներ
Բերքահավաք․ Ծիրանի,
բալի՝ - 11։00-12։30 Դասավանդողի 2023-2024 ուսումնական փաթեթի լրամշակում, նորացում, առարկայական ծրագրեր
Աշխատանք փոքր խմբերով․ - 12։30-13։00- ընդմիջում
- երկուշաբթի, չորեքշաբթի, ուրբաթ, 13։00-ից՝ մասնախմբերով աշխատանք․
- 14։00-ից՝ նախասիրությունների ակումբներ՝ ըստ լրացված հայտի․ հայտը (լրացնել)
Դասավանդողների նախասիրությունների ակումբներ.xlsx - 14։00-ից՝ Մանկավարժական ակումբ․ ըստ մանկավարժության կենտրոնի ցուցակի
հունիսի 19,
Ամփոփիչ կլոր սեղան՝ Հայաստանի թռչունները. Քոլեջ, Վերնատուն
մասնակից՝ Իվետա Ջանազյան
11:00՝ Մեդիագրագիտություն և համացանցային անվտանգություն. պարապմունք Նվարդ Սարգսյանի հետ. Արևելյան դպրոց-պարտեզ
Հունիսի 20
10։00՝ 5 տարեկանների տարեվերջյան համերգ
11։00՝ Կրթահամալիրի կայքի օտարալեզու էջերի սպասարկում․ պարապմունք Հերմինե Անտոնյանի հետ․ ՏՏ լաբ․
Մասնակիցներ՝ Անի Մրտեյան, Վարդուհի Մարգարյան, Գայանե Փարվանյան, Դիանա Ղազարյան,
13։00՝ Ուսումնական ճամփորդությունների կազմակերպում․ պարապմունք Տաթև Աբրահամյանի հետ
մասնակիցներ՝ Իվետա Ջանազյան, Մարինե Ոսկանյան, Արմինե Գոգինյան, Հռիփսիմե Առաքելյան
13։00՝ Ուսումնական նախագծի կազմման սկզբունքներ․ պարապմունք Աշոտ Տիգրանյանի հետ.
մասնակիցներ՝ Արմինե Մնացականյան, Արմինե Մովսիսյան, Հասմիկ Ղազարյան, Անահիտ Ավագյան, Տաթև Թամազյան, Վարդուհի Մարգարյան, Դիանա Գևորգյան
Հունիսի 22․ - 12:00՝ Արվեստի փառատոն․ Գագիկ Ղազարե․ «Վիդեո արտ». Արտասահման
մասնակիցներ՝ Թամար Հարությունյան, Աննա Ստեփանյան, Զառա Ոսկանյան - 13:00՝
- Ուսումնական ճամփորդությունների կազմակերպում․ պարապմունք Տաթև Աբրահամյանի հետ. կենտրոնական ընթերցասրահ
մասնակիցներ՝ Անահիտ Ավագյան, Մարիամ Մանասյան, Արմինե Գոգինյան - Եվրոպական և տարածաշրջանային օտարլեզուներ դասավանդողների հավաք. փոքր դահլիճ
մասնակիցներ՝ Անի Մրտեյան, Գայանե Փարվանյան, Վարդուհի Մարգարյան, Դիանա Ղազարյան - 14:00՝ Փառատոնային ցուցահանդես. Արտասահման
«Սոնետ» ջազ քառյակի համերգ․ Արտասահման
մասնակիցներ՝ Հռիփսիմե Առաքեյան, Արմինե Մովսիսյան, Անահիտ Գևորգյան, Սյուզան Սարգսյան, Գայանե Սարգսյան, Հասմիկ Ղազարյան, Արմինե Մնացականյան,Մարինե Ոսկանյան, Սաթենիկ Սիմոնյան
Հունիսի 26-30
09։00-ից՝
- Գործունեություն 2-5 տարեկանների խնամքի և զարգացման խմբերում
Ինգա Անտոնյան և Աննա Զաքարյան
Տաթև Դաղբաշյան և Աննա Հայրոյան - Մանկավարժական ճամբար
- Լրացուցիչ կրթության լողափնյա ճամբար․ Թեհմինե Հարությունյան, Անուշ Բարխուդարյան
Աշխատակարգ
- 9։00-9։20 -ճամբարային շաբաթվա ներկայացում․ դպրոցի ղեկավար
- 9։20 -12։00- կաբինետների մաքրության աշխատանքներ․ Կաբինետների, լաբորատորիաների ղեկավարներ, մատենավարություն
պարտեզապուրակային գործունեություն, միջավայրի խնամք․ Գոհար Հովհաննիսյան, երկարացված օրվա կազմակերպիչներ
Բերքահավաք․ Ծիրանի, բալի - Աշխատանք փոքր խմբերով․
- 12։30-13։00- ընդմիջում
- 11:00՝ աշխատանքային հավաք. Արտանիշում վրանային-արշավախմբային ճամբար կազմակերպելու մասին. կենտրոնական ընթերցասրահ
- 13:00՝ մասնախմբերով հավաքներ
- 14:00՝ հավաքներ մանկավարժական խորհուրդնով
Արևելյան դպրոց-պարտեզ. ավագ դպրոց, 3-1 կաբինետ